Náš tým

Pavlína Rejzková
koordinátor klubu a průvodce dětí

Předsedkyně spolku Kentaurus, majitelka 10 koní a v neposlední řadě maminka dvou dětí, která aktuálně dokončuje studium na Právnické fakultě UK. Na koních začala jezdit v 11-ti letech a od té doby ji koně provázejí celým životem. Výuce dětí i dospělých a výcviku koní se věnuje více než 15 let.

Absolvovala kurz Respektovat a být respektován a Zdravotník zotavovacích akcí pod MŠMT.

"V minulosti jsem se podílela na vzniku lesního klubu a ekoškolky v Krkonoších, kam chodila moje dcera a kde jsem dětem pravidelně zprostředkovávala setkávání s koňmi a jinými zvířaty a vyzkoušela si, jak je rozvíjení jejich vzájemného vztahu důležité i zábavné. Chtěla bych se spolupodílet na vytvoření příjemného a bezpečného prostředí školky ve Vráži, kde by mohl i můj tříletý syn společně s dalšími dětmi tyto zkušenosti a zážitky získávat a prožívat. "

Romana Giňová
hlavní průvodce dětí

RNDr. Zuzana Rumlerová
(v současné době na rodičovské dovolené)

Tělem i duší přírodovědkyně, která strávila na přírodovědecké fakultě UK v Praze mnoho let, ale následně se vzdala práce v Botanickém ústavu AV ČR a nastoupila na dráhu maminky tří dětí a hospodyně na malém statku u Berouna. V současnosti se věnuje pěstování zeleniny a studiu porodní asistence.

“ Neutuchající zájem a láska k přírodě, dětem a životu venku, mě přivedli k touze vybudovat a provozovat lesní klub.Chtěla bych předávat své znalosti o přírodě, těšit se ze zvědavosti dětí a společně prozkoumávat nová překvapení ročního, měsíčního i denního cyklus.”

Kateřina Zdechovanová
průvodce dětí

Martina Dražská
průvodce dětí

Jan Zdechovan
průvodce dětí

Jitka Kufnerová
průvodce dětí

Sandra Cabajová
supervize

MgA. Tereza Hora
průvodce dětí v Dobrodubíku

Od mala fascinovaná pozorovatelka dějů vnějších i vnitřních prošla uměleckými školami, pedagogickým minimem i kurzem pro pracovníky v sociálních službách, procestovala několik dalekých koutů světa, až ji dobrý vítr zavál do kouzelného kraje k Berounu. Zde žije pod dubovou strání u lesa se čtyřmi dětmi, mužem a několika zvířecími kamarády. Zajímá se o problematiku spravedlivého obchodování, udržitelného/permakulturního přístupu k životu, inspiruje se přírodními principy a prozkoumává přírodní materiály k tvoření. Věnuje se práci s malbou, kresbou, textem, fotografií, animací, videem a zvukem. Inspiruje se a pracuje s dětmi, seniory i mentálně handicapovanými. Ráda chodí pěšky, prozkoumává a pečuje o zahradu, otužuje a protahuje své tělo a naslouchá tichu.

"S vedením lesního klubu mám již zkušenosti a ráda bych je upotřebila a rozvinula v místní komunitě, kde bychom společně mohli tvořit bezpečné místo k setkávání, sdílení a bytí v jednoduchosti."

Anna Kyselovská
průvodce dětí v Dobrodubu a v Dobrodubíku

Poutník po lesních cestách, obdivovatel tajemného a léčivého světa bylin, mnoho let se zabývající „lesní“ a následně „přírodní“ pedagogikou. Po 7 let působila v Lesním dětském klubu Prokopáček jako hlavní pedagog, zástupce hlavního koordinátora a průvodce dětí světem. V současné době se věnuje hlavně svým dvěma synům a učí se od nich a s nimi mnoho nového a nepoznaného. Pochází z Nového Boru, z podhůří Lužických hor, odtud také pochází blízký vztah k lesům a přírodě jako celku. Od dětství tam měla možnost hrát si a učit se o světě v tamní krásné přírodě a ráda by, aby možnost prožít dětství v přírodě měli i dnešní děti. Je pro ni důležité myslet a žít ekologicky (absolvovala kupříkladu různé akreditované semináře v ekologickém centru Divizna v Liberci zaměřené na ekologickou a výtvarnou výchovu), a to se snaží zohlednit i při své práci s dětmi. Absolvovala akreditovaný vzdělávací program „Přírodní pedagogika“, který vedl pedagog s mnohaletou praxí v německých lesních mateřských školách Rudolf Hetich, který obohatil nejen její znalosti v oboru, ale přidal i mnoho dobrých příkladů pro práci s dětmi. Spoluabsolvovala kurz Cesta k dobré lesní školce. Hraje na kytaru a ráda s dětmi zpívá, v tomto oboru se stále dovzdělává a od září 2022 nastoupila na 3leté víkendové studium muzikoterapie na Akademii Alternativa v Olomouci.