Příběh Dobrodubu se začal psát v létě roku 2020, kdy se díky přesídlení koní k Vráži Pavlína seznámila se Zuzkou a přesídlením Terezy z velkoměsta k Vráži Zuzka seznámila s Terezou. Pavlína měla již několik měsíců v mysli možnost vybudování lesního klubu a dokonce příslib dotační podpory na vybudování části zázemí. Myšlenka na komunitní sdílení poletovala hlavou a srdcem i Tereze a Zuzce, která do společného promýšlení přizvala Petru z Berouna. A tak se společná setkání stala pravidelným rytmem týdne a společná prožívání různých slavností radostí jednotlivých měsíců v roce.

Dobro je to hlavní, co všichni chceme pro Vás a Vaše děti, dobro chceme i pro sebe a prostředí, ve kterém žijeme. Dub je strom, který nás provází a obklopuje v našem lesním klubu.

Dobrodub je skřítek, náš přítel a průvodce. Narodil se z radosti, barev, tvarů, tónů, vůní, našich snů a umů. V dubovém lese vyrostl ze spadaného listí a žaludů. Srdíčko měl na pravém místě a každým novým dnem byl silnější a všímavější k tomu, co se děje kolem. Když se rok párkrát otočil, zesílil už natolik, že uzvedl dubový lístek a začal s ním kouzlit.Pojďte s ním.